פסטיבל פיסול אורבני בין לאומי בגני תקווה – בנושא "אהבה, צמיחה, קהילה ותרבות"

במהלך שלושת השבועות הקרובים 01-19.03.2020) יתקיים בגני תקווה פסטיבל פיסול בין-לאומי ברחבת הספרייה שבדרך הים. במסגרת הפסטיבל אמנים מ-5 ארצות הגיעו לגני תקווה, ויפסלו במהלך היום, בחוץ ובשיתוף פעולה עם הציבור את הפסלים והאומנות שלהם.

מוסדות החינוך והתרבות ביישוב יבקרו באתר במהלך התקופה ויקחו חלק במגוון פעילויות לשכבות הגיל השונות. כך לדוגמא בתי הספר יסיירו במרחב וישמעו הרצאות מפי הפסלים, יתקיים אירוע ציור של אמני היישוב לצלילי המוזיקה ובהשראתה של המוזיקה, ויתקיימו הרצאות לקהל הרחב מפי הפסלים בספרייה הציבורית. גם גני הילדים יקחו חלק בפסטיבל ויסיירו במרחב ופעילויות הגנים תותאמנה לתקופת הפסטיבל וברוחה. הפסטיבל יהיה חשוף לעין הציבור וכך יוכלו להיווכח בהתליך האמנותי ותהליך הביצוע של האמנים.

"זה פסטיבל שחוגג את הקהילה" אומרת ראש המועצה ליזי דלריצ'ה, "אנחנו ממשיכים לדאוג למרחב נעים ויפה לתושבים, מרחב שבו נקודות עניין פרוסות ביישוב ומעודדות את התושבים לצאת וללכת ברחוב – זה הבסיס לאורח חיים בריא. כבר היום פרוסים עשרות פסלים במרחב הציבורי, יש להם מיפוי באתר המועצה והתושבים מוזמנים לסייר במרחב ולקרוא על כל פסל.

את הפסטיבל מפיק אדם כץ, מחברת פסלים מספרים. "המועצה ביקשה מאיתנו לקחת את הערכים המובילים ולהביאם לידי ביטוי בפיסול המרחב" אומר כץ "הוצאנו קול קורא בין-לאומי לקהילת אמנים של מאות אמנים, מתוכם ניהלנו תהליך לבחירת 5 אמנים בולטים התואמים את הערכים שהוגדרו. אנחנו שמחים מאוד לקיים פסטיבל קהילתי שכזה והאמנים נרגשים מאוד לפגוש את הקהילה".

הפסלים מגיעים ממספר מדינות, בהן ישראל, הודו, ארגנטינה, תורכיה, רומניה. האמנים השונים, הידועים ברחבי העולם, יעבירו בסוף התקופה את הפסלים עליהם עמלו למועצה, אשר תמקם אותם לאורך רחובות היישוב ובכיכרות. שבעת הפסלים המוגמרים יצטרפו למוזיאון האורבני הפרוס הרחובות היישוב המונה למעלה מ-25 פסלים שונים.

ניתן לחזות בפעילות ברחוב דרך הים 9 בגני תקווה, ברחבת החנייה של הספריה הציבורית בין השעות 09:00-18:00.

מצ"ב תמונות, צילום: ערן חמו